Profil Škole

Na sadašnju adresu Prva ekonomska škola, koja se tada zvala Ekonomska škola "Boris Kidrič", preseljena je 1967 godine te je uz školu za omladinu otvorena i večernja škola, tj. škola za odrasle. Prva ekonomska škola je najstarija trgovačka škola u Hrvatskoj. Škola neprekidno radi od 1883 g. do danas.

Škola se nalazi na području  Područnog ureda Centar, u blizini Hrvatskog narodnog kazališta, Kazališta Gavella, Muzeja Mimara, Pravnog fakulteta, Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, te mnogih drugih kulturnih i javnih ustanova.

Misija škole:

Svim učenicima omogućiti da, u pozitivnom školskom ozračju, stječu znanja i iskustva potrebna za uključivanje na tržište rada, ali i za nastavak školovanja:

1. usvajanje temeljnih pojmova iz ekonomije, a čime stječu  znanja potrebna za poduzetnički pothvat
  2. kvalitetnim i postupnim stjecanjem znanja razviti kreativnost i slobodu mladog poduzetnika - managera
  3. osposobljavanje učenika za kompletno vođenje biznisa, za inovativni rad u svrhu unaprjeđenja slobodnog i tržišnog gospodarstva u Republici Hrvatskoj.

Vizija škole:

Kvalitetnom školom pripremiti mladog čovjeka za profesionalne i životne izazove.

Ciljevi poučavanja omogućuju nastavniku da:

… odabirom odgovarajućih metoda poučavanja potiču samostalnost i kreativnost učenika,

… lakše evaluira ishode učenja te

… potakne učenike na ulaganje napora za postizanje ciljeva.

Škola posjeduje zgradu u Medulićevoj 33, površine 4500 m2 koja je trenutno u sanaciji.  Nastava se izvodi na privremenim adresama, u prostorima Industrijske strojarske škole i Prirodoslovne škole Vladimira Preloga.

Pored redovne nastave, škola organizira i provodi program srednjoškolskog obrazovanja odraslih.

« Studeni 2018 »

> O školi  > Profil škole