Proslavimo zajedno Dan Europe!

Autor: Zoran Babić, 7. 5. 2024.

Organizacija javnog dogadaja na temu Upoznaj članice Europske unije i proslavi s nama Dan Europe na medužupanijskoj razini u suradnji sa školama, TUŠ Karlovac, Trgovačka škola, Zagreb i Prva ekonomska škola, Zagreb

U sklopu obilježavanja Dana Europe pozivamo sve zainteresirane učenike, nastavnike, roditelje i građane da nam se pridruže u nizu radionica i predavanja kojima ćemo proslaviti zajedno Dan Europe.

Program će se provesti 9.5.2024. u Prvoj ekonomskoj školi (na adresi Avenija Marina Držića 14, Zagreb) u velikoj dvorani Industrijsko strojarske škole s početkom u 12 sati.

Program događanja:
12.00 Povijest Europske unije i uvodna riječ
Predavanje o nastanku, razvoju i važnim događajima u povijesti Europske unije, ističući ključne trenutke koji su oblikovali današnju političku, gospodarsku i društvenu integraciju.
Nastavnica Ivana Picukarić, Prva ekonomska škola
13.00 Europske vrijednosti i identitet
Radionica o temeljnim vrijednostima Europske unije, poput demokracije, slobode, jednakosti i solidarnosti, te razgovor o važnosti očuvanja europskog identiteta u suvremenom svijetu.
Nastavnik Zoran Babić, Prva ekonomska škola
14.00 Ekonomija i tržište unutar EU-a
Predavanje o ekonomskim aspektima Europske unije, uključujući zajedničko tržište, eurozonu, politike zapošljavanja i socijalne politike, te utjecaj EU-a na nacionalne gospodarstva.
Nastavnica Nina Bionda, Prva ekonomska škola
15.00 Migracije i integracija
Radionica o migracijskim kretanjima u Europi, izazovima integracije migranata u društvo i politike EU-a usmjerene na rješavanje migracijskih pitanja.
Nastavnica Kristina Vilček, Trgovačka škola Zagreb
16.00 Održivi razvoj EU-a
Predavanje o politikama zaštite okoliša Europske unije, mjerama za očuvanje prirodnih resursa, borbi protiv klimatskih promjena i održivom razvoju.
Nastavnica Ana Špoljarić, Trgovačka škola Zagreb
17.00 Budućnost Europe i završni pozdrav
Interaktivna rasprava o izazovima s kojima se EU suočava u budućnosti, mogućim smjerovima razvoja Unije, ulozi mladih u oblikovanju europske politike i potencijalnim scenarijima za daljnju integraciju.

U okruglom stolu sudjeluju svi predavači i gosti predavači.

Veselimo se Vašem dolasku.

« Lipanj 2024 »