Korisne informacije i izvori
Korisni i zanimljivi web izvori

E-knjige:

E-časopisi:

• Hrčak: portal znanstvenih časopisa Republike Hrvatske
  • E-knjižnica: U e-Knjižnici trenutno su dostupni časopisi PC Chip, VIDI, qLife i arhiva časopisa e-Kids, te četiri matematička časopisa: Matka, Matematičko-fizički list, Poučak i PlayMath.

Enciklopedije:

• Proleksis enciklopedija online: prva veća hrvatska opća i nacionalna online enciklopedija koja izlazi na hrvatskom jeziku, koncipirana i uređivana na vlastitim leksikografskim i informatičkim znanjima, a svima je dostupna besplatno, kao enciklopedija slobodnog pristupa

Sigurnost na internetu:

Priručnici za učenike

•  Ne toni u ovisnost zaslužuješ bolje: Brošura "Ne toni u ovisnost...zaslužuješ bolje!", namijenjena je svima, a osobito mladima. Brošura pruža informacije o različitim vrstama ovisnosti, kao i o podrijetlu pojedinih ilegalnih i "legalnih" droga, njihovom djelovanju i štetnim posljedicama konzumiranja.
  • Huliganstvo: knjiga Huliganstvo tiskana je uz financijsku potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta u okviru Akcijskog plana za provedbu programa mjera edukacije u borbi protiv nasilja u sportu, na sportskim natjecanjima i izvan njih.
  • Osnove demokracije: građanski odgoj i obrazovanje- modul osnove demokracije (vlast, pravda, odgovornost, privatnost)

Priručnici za nastavnike

• Hrvatski kvalifikacijski okvir“Hrvatski kvalifikacijski okvir – Uvod u kvalifikacije” djelo je koje sadrži teorijsku osnovu za izradu Hrvatskoga kvalifikacijskog okvira (HKO), dajući temeljne podatke, upute i objašnjenja kao preduvjet razumijevanja središnjeg pojma – kvalifikacije.
  • Građanski odgoj: priručnik za nastavnike- Pomoć u provedbi građanskog odgoja i obrazovanja
  • Pretraživanje i vrednovanje informacija na internetu
  • Opažanje i unapređivanje školske nastave: Priručnik je izrađen u okviru projekta »Razvoj instrumenata za vrednovanje školske nastave« koji je proveden u suradnji Instituta za društvena istraživanja u Zagrebu i Agencije za odgoj i obrazovanje tijekom 2011. godine. U priručniku je opisan cjelovit postupak provedbe opažanja nastave, opisane su mogućnosti korištenja pristupa za profesionalni razvoj učitelja te sadržaj i namjena pripremljenih obrazaca
  • Nacionalni okvirni kurikulum
  • Upravljanje razredom: "što je važno u odnosu učenika i nastavnika, što su točno generacijske razlike i kako se s njima nositi, kako dobro organizirati nastavni sat i motivirati ne samo učenike, već i sebe samog, te ono što je učenicima ponekad najvažnije – što je bitno imati na umu u procesu ocjenjivanja učenika. Ovaj je priručnik kompilacija znanja i informacija koje su vam dobro poznate, ali se ponekad izgube u jurnjavi s jednog sata na drugi i u žurbi oko obrađivanja opširnoga gradiva."
  • Komunikacija u nastavi hrvatskoga jezika
  • Školski programi prevencije ovisnosti

PITAJ KNJIŽNIČARA

Pišeš referat, maturalni rad, zadaću...potrebna ti je literatura a ne znaš otkuda početi?! Ne znaš odgovor na neko pitanje?!

Osim što informaciju možeš potražiti kod školskog knjižničara, tražene informacije možeš pronaći i na web portalu "Pitajte knjižničara" (među odgovorenim pitanjima  ili postavljanjem vlastitog upita  ) gdje vrsni knjižničari odgovaraju na upite.

> Knjižnica  > Korisno i zanimljivo